Môže na rast vlasov pomôcť špeciálny prípravok?

Nie každému je súdené mať hustú, objemnú, krásnu a zdravú korunu krásy. Niekedy sa stáva, že v detstve vyzerá byť všetko v poriadku, ale s príchodom puberty sa toho mnoho zmení. A to sa týka aj vlasových folikulov, ktoré môžu oslabnúť. Rastových hormónov je zrazu menej, čo zapríčiní spomalenie rastu vlasov a dokonca môže zhoršiť aj ich kvalitu a hustotu. Dnes si ale môžete zakúpiť rôzne vitamíny, prípravky či tabletky, ktoré vám s týmto problémom pomôžu. Nezvyknú byť finančne náročné, ak si na to vyslovene nepotrpíte. Na čo ale zbytočne platiť stovky eur, keď pomôcť vám môžu aj lacnejšie produkty?

dlhé vlasyNa koho účinkujú?

Prípravok na rast vlasov je dostupný v rôznych skupenstvách. Predstavuje vitamíny, výživové doplnky, tabletky, ale nájdete ho aj v podobe masky, spreju, gélu, krému, balzamu, zábalu alebo kondicionéru by mali fungovať na obidve pohlavia. Je predsa bežným, že viac sa rednutie vyskytuje u mužov ako u žien. No ženy svoje starosti a strasti vypúšťajú do sveta, čím vytvorili mienku, že to trápi len ich samotné. To ale rozhodne nie je pravda. Určite vám ani jeden pomaly plešatiaci muž nepovie, že je s tým zmierený a že radšej bude s nepravidelnou plešinou, holými kútmi a riedkymi vláskami ako s poriadnou hustou a zmyselnou hrivou. Áno ženy, po tomto túžia aj chlapi.

Väčšina dostupných prípravkov a tabletiek na rast vlasov sa sústredí na svoju propagáciu čisto u žien. Umiestňujú na nich ženské tváre a kontúry, pričom niektoré sú skutočne univerzálne a môžu mať rovnaký účinok aj na mužov. V niektorých prípadoch sú ale vitamíny pre mužov odlišné, majú silnejšie zloženie určitých látok, aby si vedeli zatočiť aj so vznikajúcou plešinou.

Prečo dochádza k spomaleniu rastu vlasov?

Spôsobuje to viacero príčin. Môže to byť genetika, pribúdajúci vek, oslabenie hormonálnej činnosti, málo prijímaných vitamínov a iných živín, nedostatočné množstvo prijímaných tekutín, strata na hmotnosti atď. Rast vlasov môže byť ovplyvnený tak, ako aj iné funkcie nášho tela aj našim psychickým stavom.  A vtedy je ich stimulácia náročná aj pre ten najdrahší prípravok na trhu. To znamená, že ak trpíte depresiami, stresom, máte nedostatok spánku či iné ťažkosti, odrazí sa to aj na vašom výzore. V našom kontexte na vašej korune krásy.

Na rast vlasov výrazne vplýva aj farbenie, čo ich oslabuje, odoberá im živiny a teda nemajú z čoho rásť a postupovať. Rovnako za to môže byť zodpovedné aj nešetrné zaobchádzanie s nimi. Fénovanie horúcim vzduchom, žehlenie horúcimi platničkami ale aj niektoré neprofesionálne fixačné laky môžu oslabiť štruktúru vlasu natoľko, že dôjde nielen k spomaleniu rastu, ale dokonca aj k vypadávaniu, čo je horší prípad.

Ako ináč docieliť rýchlejší rast vlasov?

Ako sme už uviedli, k dispozícii máte nejeden prípravok na rast vlasov, rôzne vitamíny či tabletky, no docieliť ho môžete aj inými cestami. Samozrejme, tieto sú podporné a vašu snahu len urýchlia. Možno sú vaše vlasové folikuly obklopené toxínmi, pokožka hlavy je málo prekrvená a je teda potrebné ich nejako stimulovať. Prvou radou je začať si pokožku hlavu jemne, ale pravidelne masírovať. To rozprúdi krv a zároveň aj môže stimulovať vlasové folikuly.

Urýchlenie rastu vlasov ale môžete docieliť aj tak, že si posvietite na svoj stravovací režim a životný štýl a vhodný prípravok vašu snahu len umocní. Jeho samotnej štruktúre, ale aj pokožke škodí fajčenie a pitie alkoholu. Tieto aktivity ich vysušujú a funguje to úplne rovnako ako kvetina  v črepníku, ktorá sa nepolieva. Ak sa nachádza v dyme alebo má zlú výživu, zvädne alebo sa zmení na nejakého mutanta. Preto je dôležité aj dostatočné pitie vody počas dňa. zeleninove napoje

Podpora rastu vlasov vôbec nemusí byť taká komplikovaná, ako sa na prvý pohľad zdá, hoci si pod tým predstavujeme množstvo prípravkov, tabletiek a vitamínov. Zapracovať ale stačí aj na vašej strave. Obmedzte sladkosti, konzumáciu bieleho pečiva a namiesto toho sa spoľahnite na pozitívne zdravotné účinky iných potravín. Napríklad celozrnného pečiva, prírodných bielkovín vo vajciach, v mliečnych probiotických výrobkoch…

Na rast vlasov rozhodne pôsobia aj prírodné vitamíny obsiahnuté v čerstvom ovocí a zelenine. Najlepšie je sústrediť sa na konzumáciu takých potravín, ktoré obsahujú vitamíny A, B, C, železo, zinok a horčík. Tie neprospejú len vašim vlasom, ale aj iným častiam tela.

Iné tipy na rast vlasov nájdete aj na http://www.goodhousekeeping.com/beauty/hair/a34377/how-to-grow-hair-faster-tips/.

Prirodzené zahusťovanie vlasov

Nie je nič krajšie, ako keď si človek dokáže so svojim problémom pomôcť sám a nepotrebuje sa obracať na odborníka. To platí aj v tomto prípade. Vyššie sme vám uviedli niektoré príčiny a možno na to, ako docieliť rýchlejší rast vlasov. Nespočíva to len v prípravkoch, vitamínoch a tabletkách. Oveľa väčší a rýchlejší výsledok dosiahnete, ak k dielu pridáte svoju ruku aj vy. A to vylúčením škodlivých vplyvov a pridaním prospešných potravín a návykov. Pre krásne dlhé a zdravé vlasy sa to určite oplatí! Pokiaľ ste muž, možno až po takom úspechu netúžite. No určite bude úspechom, ak sa pomaly tvoriaca plešina začne strácať a začne sa na nej obnovovať rast vlasov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *