Havarijné poistenie a kalkulačka ceny

Kalkulačka na havarijné poistenieVyrátať si cenu havarijného poistenia nie je jednoduchá záležitosť. Na cenu poistenia totiž vplýva naozaj veľa faktorov, havarijné poistenie od Insuro je omnoho špecifickejšie ako napr. povinné zmluvné poistenie. Musíte myslieť na spoluúčasť, poistné krytie, limity krytia, úlohu zohráva aj výbava automobilu, či iné technické zabezpečenie. Ak nemáte čas behať po pobočkách poisťovní kvôli výpočtom, máme pre vás jednoduchšie riešenie. Na porovnanie poistenia u viacerých poisťovní pre konkrétne vozidlo vám poslúži výpočet ceny havarijného poistenia kalkulačkou. V nasledujúcich riadkoch si povieme niečo viac o tom, ako táto kalkulačka funguje.

V dnešnej dobe je možné si ho uzavrieť viacerými spôsobmi. Môžete zájsť osobne na pobočku poisťovne a poistiť si vozidlo osobne alebo využijete služby finančného poradcu, ktorý vám poistenie sprostredkuje. Najideálnejšie je uzatvoriť si havarijné poistenie online, ktoré nájdete online. Tak ako sú čoraz viac populárne nákupy spotrebného tovaru cez internet, bežnou súčasťou sa stáva aj uzatváranie poistenia online. Takto uzatvárané poistenie má mnoho výhod. Jednou z nich je aj lacnejšie poistenie uzatvorené online.

Kalkulačku môžete ale využiť nielen na uzatvorenie poistenia, ale môžete si takto vyhľadať a porovnať všetky ponuky bez nutnosti uzavretia poistky. Jednoducho zistíte dostupnú ponuku od všetkých poisťovní zoradené od najlacnejšej po najdrahšiu. Každá ponuka má samozrejme aj podrobný popis, aby klient vedel, čo všetko je jeho súčasťou.

Ako vyplniť kalkulačku havarijného poistenia?

Po tom, čo si na webe nájdete stránku online kalkulačky, zistíte, že jej vyplnenie nie je nič zložité. Potrebujete viac menej len údaje o automobile, ktoré poľahky vyčítate z technického preukazu vozidla, no a informácie o vás by vám teda určite nemali robiť problém.

Čo sa týka poisťovaného vozidla, budete zadávať:

 • značku,
 • model vozidla,
 • rok výroby,
 • objem a výkon motora,
 • bližšie popíšete aj konkrétnu výbavu vozidla.

Pozor na detaily o vozidleObtiažnejšie by mohlo byť určenie cenníkovej ceny za vozidlo. Ak vlastníte už staršie auto, určite si jeho pôvodnú cenu nebudete pamätať, papiere od kúpy ste už mohli tiež niekam založiť. Väčšina kalkulačiek má však softvér, ktorý vám vyráta túto cenu. Postačí, ak správne vyplníte všetky technické parametre o vozidle. Softvér vezme do úvahy všetky tieto dáta a vyhodnotí, aká bola jeho cena v čase kúpy. Správne zadanie cenníkovej ceny je dôležité, pretože vplýva na výšku havarijného poistenia. Preto aj nechcete za poistku zbytočne veľa preplácať, netipujte tento údaj, ale spoľahnite sa radšej na výpočet online kalkulačky.

Potom budete zadávať údaje o vás, ako majiteľovi vozidla. Pozor si dávajte vtedy, ak ste auto kupovali na lízing. Vtedy je držiteľom vozidla stále lízingová spoločnosť a nie vy. Takéto autá sú zväčša automaticky poisťované lízingovkou a vy už teda nemusíte uzatvárať nové havarijné poistenie.

V rámci údajov o držiteľovi vozidla vyplníte:

 • či ste právnická alebo fyzická osoba,
 • dátum narodenia,
 • miesto trvalého bydliska,
 • prípadne dátum získania vodičského oprávnenia.

Samozrejme by ste mali vyplniť:

 • dátum začiatku poistenia,
 • typ poistenia, čiže či chcete komplexné poistenie alebo vám stačí len základné a pripoistíte si prípadne niektoré riziká.

V kalkulačke sú zahrnuté aj zľavy

Kalkulačka havarijného poistenia zarátava do ceny poistky samozrejme už aj prípadné zľavy. Takto sa dozviete koľko stojí havarijné poistenie na Insuro za krátky okamžik. Z toho dôvodu budete zadávať aj informácie o tom, či ste rodičom dieťaťa do 15 rokov, či máte uzavreté aj iné poistné produkty u niektorej poisťovne, ak áno, tak u ktorej, potom či nie ste osoba s preukazom ZŤP. Dôležité sú ale informácie o tom, či ste už spôsobili dopravnú nehodu. Tieto informácie sa zisťujú niekoľko rokov dozadu, nie len za posledný rok, ako by ste si mohli myslieť. Niektoré poisťovne žiadajú bezškodový priebeh aj dokladovať. Takéto potvrdenie vám vydá poisťovňa, u ktorej ste mali poistené auto.

A to je vlastne všetko. Po vyplnení a potvrdení všetkých týchto údajov, vám kalkulačka za pár desiatok sekúnd poskytne prehľad poistenia, ktoré je šité na mieru vám a vášmu vozidlu. Teraz máte dostatok času na to, aby ste si premysleli, či havarijné poistenie hneď aj uzavriete, alebo si necháte ešte čas a všetko si dobre premyslíte. Je viacero kritérií ako si vybrať havarijné poistenie od Insuro.

A prečo je dôležité mať uzatvorené havarijné poistenie?

Dané poistenie býva často podceňované. Mnoho ľudí ho považuje za zbytočne vyhodené peniaze, keďže vozidlo musia mať poistené povinným poistením. To je povinné zo zákona pre všetkých. PZP vás však neochráni pred každou škodou, ako by ste sa mohli mylne nazdávať. Z povinného zmluvného poistenia je krytá škoda, ktorú by ste vy ako vinník spôsobili na inom vozidle a škodu na vlastnom vozidle by ste si bez havarijnej poistky museli uhradiť samy. A škoda na autách sa pohybuje vo vysokých sumách. A samozrejme kryje aj úraz, ktorý by sa vám stal pri nehode, prípadne vám poskytne krytie, ak by ste po úraze trpeli nejakými následkami. Preto nepodceňujte havarijné poistenie a ani sa nespoliehajte na najnižšiu cenu. Zdravie máte predsa len jedno a neoplatí sa na ňom šetriť.

Podrobnejšie: https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_dopravna-nehoda1/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *